Guidance

Security or distribution of information

Informatsiooni genereeritakse süsteemide kohta, mida juhib iga töörühm. Kui töörühmade vahel teavet vahetatakse, tuleks seda teha ühtses andmekeskkonnas (CDE). CDE strateegia tuleks läbi vaadata määrava osalise projektiinfo tootmismeetodites ja -protsessides. On kaks põhimõttelist valikut:

  1. “Töös olev“ ning “jagatud info“ võib olla loodud süsteemis, mida kontrollib elluviimise meeskond. Alles pärast seda, kui määratud juhtiv osaline on informatsiooni kinnitanud, esitatakse see läbivaatamiseks ja heakskiitmiseks ühtsesse andmekeskkonda, mida kontrollib määrav osaline.
  2. Alternatiivina võib määrav osaline nõuda, et kogu projektinfo salvestatakse ja jagatakse ühes konkreetses ühtses andmekeskkonnas, mida kontrollib määrav osaline.
Määrav osaline vastutab CDE strateegia ja valiku eest. Eeldusel, et valitud CDE on eesmärgipärane, on üldiselt mõistlikum informatsiooni jagada CDE kaudu, mitte alternatiivsete vahendite kaudu. Üks CDE kogu infovahetuse jaoks oleks kõige turvalisem kanal.

Enamik CDE-sid hoiab iga toimingu kohta kontrolljälge, samas kui e-kirjadena levitatavat informatsiooni saab levitada ilma kontrolljäljeta. Seda tasub silmas pidada nii turvalisuse kui ka juhtimise seisukohast.

Määratud juhtiv osaline vastutab informatsiooni edastamise eest vastavalt info esitamise peakavas (MIDP) määratletud tähtaegadele. Iga töörühm peaks jagama informatsiooni määratud juhtiva osalisega enne info esitamist määravale osalisele. Kui määratud juhtiv osaline on informatsiooni heaks kiitnud, tuleb see esitada kliendi CDE-le läbivaatamiseks ja kinnitamiseks.