Guidance

Space planning

Mõelge läbi, kuidas saab ruume võrrelda algsete kavanditega. Mudelid võivad sisaldada automaatseid pindala- ja mahuarvutusi mõõtmisreeglite alusel. Samas tasub kaaluda ka muid ruumide mõõdikuid, mida saab kontrollida, sealhulgas ruumi minimaalset laiust, pikkust ja kõrgust, aspekti, põranda tasapinda, turvalisust, õhuvahetust, põranda viimistluse libisemiskindlust jne. Lisaks, kas eksisteerib nõue spetsifitseerida ja kinnitada muid elemente, nagu uksed, põrandaviimistlus või mööbel, inventar ja seadmed ruumide kaupa? Kas need mõõdikud valideeritakse mudeli nõuete alusel või eksporditakse see informatsioon kontrollimiseks mõnda teise sobivamasse ja juurdepääsetavamasse süsteemi ja kui jah, siis milline on selle metoodika? Kontrollimise ja kinnitamise metoodikad tuleks lisada projektiinfo tootmismeetoditesse ja -protsessidesse.

Olulisem on olla süstemaatiline ja järjekindel kui omada info haldamiseks keerukaid tarkvarasüsteeme. Väiksemate projektide puhul võivad tabelid väga hästi toimida eeldusel, et informatsiooni säilitamise metoodika ja vastutus on hästi edastatud.

Informatsiooni dubleerimine lisab riski; seetõttu on oluline vältida või vähemalt minimeerida info dubleerimist erinevate tabelitena, mis pole hetke projektiga kooskõlas.

Kuna ruumiline planeerimine on sageli projekti üks esimesi tulemusi, on oluline arvestada koordinaatide süsteemi. Kui on tehtud mõõdistus, tuleks mudelid kooskõlastada koordinaatsüsteemiga, sest vastasel juhul võib vaja minna märkimisväärset ümbertegemist.