Guidance

Change Control

Muudatuste kontrollimise tase on vajalik tagada kõikides projekti staadiumites, et säilitada muudatuste tõhus teavitamine. Arvesse peaks võtma muudatuste kontrolli taset ja see peaks olema iga projekti etapi jaoks sobiv, kuna muudatuste võimalikkus/vajadus ja muudatuste maksumus suureneb oluliselt, kui projekti arendatakse projekteerimisest ehitamiseni. Traditsiooniliselt edastatakse muudatused ajakohastatud jooniste või dokumentide väljastamisega koos lühikese kommentaariga, mis sisaldab muudatusi praeguse ja eelmise väljaantud versiooni vahel. Keskmiste ja suuremate projektide puhul tuleks kaaluda aga alljärgnevat:

  1. Protsess, mis tuvastab projekti nõuded ja loob süsteemi nende nõuete täitmise kontrollimiseks ja kui neid ei ole võimalik täita, siis selle põhjused. See võib olla projekti lühikirjeldusest koostatud tabel, mis on seotud planeerimise, regulatiivsete ja muude nõuetega. Suuremate projektide jaoks võivad sobivamad olla tarkvarasüsteemid, mis võimaldavad kasutajapõhist haldust/ligipääsu ning kontrolle.
  2. Tarkvara või ühtse andmekeskkonna (CDE) süsteemid, mis suudavad jälgida jooniste, dokumentide ja mudelite probleeme või kommentaare. Neid saab kasutada alternatiivina traditsioonilistele töökoosolekutele, kus dokumente vaadatakse üle ning märgistatakse vastavalt. Sellistesse süsteemidesse tuleks lisada mehhanism probleemide või kommentaaride jälgimiseks, neile vastamiseks ja nende sulgemiseks.
  3. Tarkvara või ühtse andmekeskkonna (CDE) süsteemid, mis suudavad tuvastada lisatud, kustutatud või muudetud komponente. See võib osutuda väga kasulikuks, kui mahtusid võetakse üksikasjalikult arvesse, näiteks tööprojekti etapis. Selle toimimiseks tuleb hoolitseda selle eest, et mudelite loomine oleks olemuselt progressiivne, ja modelleerimisel tuleb olla ettevaatlik, et mudeli komponente ei kustutataks ega ehitataks ümber iga kord, kui paigutust muudetakse.
  4. Ehitusel tuleks muudatusi juhtida ettenähtud muudatuste kontrollimise protsessi kaudu. Neid juhitakse sageli lepingu alusel. Näiteks võib dokumentide, mudelite ja jooniste muudatused kokku võtta kui “Muudatused vastavalt PMI #12-le” ja muudatuse üksikasjad tuleks üksikasjalikult kirjeldada projektijuhtide juhistes.