Projektiinfo tootmismeetodid ja -protsessid (EN ISO 19650)
Projektiinfo tootmismeetodid ja -protsessid (EN ISO 19650)
Guidance
Federation strategy
Koondstrateegiat kasutatakse sageli mudelite puhul, mis on koondatud vastuolude tuvastamiseks. Koondstrateegia koosneb mudelitest, joonistest, dokumentidest ja muudest allikatest, mis on lingitud, kuid mis ei kaota linkides oma identiteeti ega terviklikkust. Näiteks võib ehitise ideekavandi ühendada mõõdistuse või aluskaardiga, kui see ehitis on seotud jagatud geodeetilise alusvõrguga. Komponenti nagu radiaatorit võib tuvastada sellega seotud ruumi järgi, millega markeeritakse komponentide/elementide nimekiri ruumi kaupa, mida kasutatakse korrashoiu teostamiseks.
Näited
Töö planeerimist, andmete eraldamist ja informatsiooni koondamist koordineerib määratud juhtiv osaline. Koondstrateegia peaks hoidma mudelite arvu minimaalsena, pidades silmas eeldatavaid tulevasi nõudeid ja mudeli mahule seatud ootusi. Kasutada tuleks järgmist strateegiat:
- Määratud juhtiv osaline loob põhimudeli või joonise, mis sisaldab kontrollitud koordinaate ja jagatud funktsioone, nagu korruste tasemed ja ehitise teljed, mida jagatakse projekti alguses teiste töörühma liikmetega. Seda mudelit tuleks kasutada kõigis teistes mudelites ja jagatud koordinaadid tuleks hankida sellest mudelist.
- Mudelite koostajad esitavad informatsiooni mudelites, mida nad kontrollivad, hankides samal ajal informatsiooni teistest mudelitest, kui see on nõutav võrdlusinfona, koondamisena või otsese infovahetusena. Seetõttu põhineb esimene mudelite jaotus alati töörühmade põhistena.
- Mudeleid võib omakorda jagada alamüksusteks lähtuvalt määratud süsteemide põhiselt, kandev konstruktsioon, vahelaed, turvasüsteemid jne. Süsteemide loend peaks sisalduma spetsifikatsioonis ja see peaks kaasama kõiki vastutusmaatriksis määratletud elemente/komponente.
- Kui mudeleid tuleb veelgi väiksemateks osadeks jaotada, tuleks määratleda tsoonid. Tsoonid võivad olenevalt mudeli suurusest ja keerukusest olla horisontaalselt või vertikaalselt ühe või mitme tasemega määratud piirkond. Koondstrateegiasse tuleks lisada põhiplaan tsoonide määratluse kohta. Töörühm võib valida, kas kasutada tsoone või mitte, kuid ei tohi luua erinevaid tsoone, mis kattuvad määratud tsoonidega, ega kombineerida elemente rohkem kui ühes tsoonis. Näiteks võib ehitusinsener soovida lisada kogu hoone teraskarkassi ühte tsooni, samas kui arhitekt võib soovida eraldada laed väikesteks üksusteks, mida piiravad tsoonid.
- Töörühmad kasutavad arhitektide mudeli ruume. Kõikidest muudatustest teavitatakse kõiki projektimeeskonna liikmeid.