Guidance

Programme / scheduling (4D)

Programmi integreerimine 3D-mudeliga on väga muljetavaldav ja võib olla väga kasulik otsuste tegemisel, mis on seotud:

  • Programm – kuna projekti programmid muutuvad keerukamaks, on neid raske kontseptualiseerida. Programmi täiustamiseks võivad eksisteerida teatud võimalused kui muuta teatud tegevuste algust.
  • Ehitatavus – ehitustegevuse alustamise ja lõpetamise järjekord ei pruugi olla kõige optimaalsem. Visuaalne hindamine võib avada võimalused selle parandamiseks.
  • Tervishoid ja ohutus – koordinaatorid saavad kasu projekti visualiseerimisest selle edenemise ajal ja nad võivad näha võimalusi vältida tervise- ja ohutusprobleeme, mis võib tähendada näiteks optimaalsemalt paigutatud viitade, varikatuste, tõkete jne kasutamist.
  • Turvalisus – ehitusplatsid võivad sisaldada alasid, mis vajavad turvamist ja need piirid võivad aja jooksul muutuda. Strateegia ja ehitusprotsessi visualiseerimine võib tagada, et ehitusplatsi optimaalse turvalisuse võimalusi ei jäeta kasutamata.
  • Muud tegurid – mida muud tüüpi dokumentide põhjal võib olla keerukas kindlaks teha.

Mudelite ja mudelite elementide arvu kasvades muutub 4D-modelleerimise sünkroonimine praeguse projektiprogrammiga keerukamaks. Elementide järjepidev klassifitseerimine kõigis asjakohastes mudelites ja viisil, mida saab vastandada projektiprogrammis kasutatava tööde liigitus struktuuriga (WBS), on täita oluline roll informatsiooni sünkroonimise hõlpsamaks muutmisel. Tööde liigituse struktuuri näidetena võib tuua näiteks SCSI ARM, RICS NRM, ICMS ning NBS Uniclass 2015. Kui mudeli elementide klassifitseerimiseks kasutatava programmi jaoks kasutatakse erinevat WBS-i, tuleb mõlema vahel teha kokku sobitamine, mis võib olla aeganõudev ja potentsiaalselt koormav, kui mõlema süsteemi taksonoomia on väga erinev.