Projektiinfo tootmismeetodid ja -protsessid (EN ISO 19650)
Projektiinfo tootmismeetodid ja -protsessid (EN ISO 19650)
Guidance
Handover of informatio
Üleandmise dokumentatsioon koosneb:
- Ohutustoimik, mis tagab vastavuse ehitusega seotud seadusandlikele eeskirjadele
- Kasutus- ja hooldusjuhendid, mis tagavad, et üleantavat ehitist saab ohutult ja tõhusalt kasutada.
Üleandmisdokumentatsiooni koostamist tuleb alustada võimalikult varakult ehitusetapis, kuna see nõuab märkimisväärset planeerimist, et tagada informatsiooni saamine kõigilt projekteerijatelt ja töövõtjatelt. Suuremate ehitiste puhul on see paljude inimeste jaoks märkimisväärne ja aeganõudev ülesanne.
Määrav osaline võib kaaluda spetsiaalsete tarkvarasüsteemide kasutamist, mis on kohandatud üleandmise dokumenteerimiseks, mida turul on üksjagu. Need süsteemid on üldiselt andmebaasipõhised ja pakuvad paremaid võimalusi üleandmisinfo sidumiseks varadega ja ka ülevaatustega.
Näited
Ohutustoimik võib sisaldada infot lõpetatud konstruktsiooni kohta, mida vajatakse hilisemas korrashoius või renoveerimises. Kohe pärast määramist kehtestab kliendi esindaja ohutustoimikute ning kasutusjuhendite vastuvõtukriteeriumid, mis tuleb esitada määravale osalisele kinnitamiseks. See peaks sisaldama alljärgnevat:
- Strateegiat üleandmisdokumentide edastamiseks staadiumites/asukohtades, kui see on projekti jaoks asjakohane.
- Ehitiste toimimiseks kriitilise tähtsusega toimikute tuvastamise strateegia kui need on vajalikud käitamise esimesel päeval, samas kui mõned failid esitatakse määrava osalisega kokkulepitud ajavahemiku jooksul pärast üleandmist.
- Kliendi esindaja strateegia üleantava informatsiooni jagamiseks, kontrolliks ning kinnitamiseks kõikidelt projektis osalejatelt, kes panustavad üleantavasse informatsiooni. See peab sisaldama alljärgnevat:
- Üleandmise vastavuse kontroll-loend ja allkirjadokument, mis väljastatakse määravale osalisele, milles võetakse kokku üleandmise dokumentatsiooni struktuuri iga jaotise ja alajaotuse täielikkus.
- Registrid, mis tuvastavad iga faili ja CDE-s olevale vastavale versioonile vastava versiooni.
Määrava osalisega lepitakse kokku strateegia jooniste ja dokumentatsiooni tuvastamiseks, mille puhul tuleb vastuvõetavate tolerantside piires kontrollida, kas see on vastavuses ehitatule.
Ettekirjutavam lähenemine võib täpsustada üleandmise dokumentatsiooni üksikasjalikku struktuuri või määrata kasutatavad tarkvarasüsteemid ja heakskiitmisprotsessi. See oleks algselt kasulik kontrollnimekirjana, kuna elemendid, mis ei ole projekti osa, võib välja jätta ja informatsiooni seada prioriteetseks. Suurem osa informatsioonist on üleandmise kuupäeva jaoks kriitilise tähtsusega, kuid osa infost võib järgneda hiljem. Suuremate projektide puhul võib olla kasulik määratleda näidisüleandmine enne tegelikku üleandmist. Allolevas tabelis on esitatud näide.
Tabel. Üleandmise kontrollnimekirja ning lõpetamise näide.
Tulemuste register peaks võimaldama jälgida iga infokonteineri sobivust. Võimaluse korral tuleks iga infokonteineri versiooni ja sobivuse oleku jälgimiseks kasutada ühtset andmekeskkonda (CDE).
Tabel. Üleandmise registri näide.