Existing asset information

Measured surveys

Mõõdistusandmed vähendavad riske, pakkudes täpset ruumiteavet nii nähtavate kui ka mittenähtavate ehitise osade kohta (nt maa-alused ja varjatud tehnilised süsteemid). Iga uuring on ulatuse ja nõuete poolest erinev, kuid tulemused peaksid võimaluse korral olema järjepidevad, et tagada uuringuinfo koondamine tervikuks, mida projektimeeskonnad saavad kasutada ja usaldada.

Määrav osaline peaks võimalikult varakult hindama vastutust uuringute läbiviimise eest. Väga oluline on koostöö projekteerimismeeskonnaga, et hinnata teostatavus- või projekteerimisetapis tehtavate uuringute ulatust. Vaata topo-geodeetilisele uuringule ja teostusmõõdistamisele esitatud nõudeid, et panna paika mõõdistuse ulatus. Olemasoleva olukorra modelleerimise lähtepunkte, sobivust ning vormingut tuleks esmalt hoolikalt hinnata ning väga oluline oleks konsulteerida geodeediga enne kui pannakse lõplikult paika mõõdistuse ulatus. 

Kui uuringuid viib läbi määratud juhtiv osaline, tuleks sellest selgelt teavitada määravat osalist. Üldjuhul on selleks lepinguline suhtlus, mille käigus luuakse tehniline päring (infopäring). Kui määrav osaline taotleb, et määratud juhtiv osaline korraldaks uuringu, tuleks üksikasjalikus juhises määratleda uuringu maksumus, ajakava ja ulatus. Ulatus peaks hõlmama nõudeid, mis on vastavuses projekti uuringute standarditega.

Lisainfot vaata õppemoodulist mõõdistusandmed.