Information protocol
Information protocol
Incorporated information protocol
Nii nagu eelmise osa Tegevus 5 märkis, on infoprotokolli lepingulise mõju tagamiseks oluline, et igasse lepingusse/kokkuleppesse, millesse see kaasatakse, lisatakse inkorporeerimisklausel. Näidis inkorporeerimise klausel on esitatud allpool.
Inkorporeerimisklausli näide
“[Ametisse määraja] ja [Ametisse määratud] peavad:
- täitma oma vastavaid kohustusi, mis on sätestatud Protokollis Lisa [X];
- saama kasutada kõiki neile protokollis antud õigusi; ja
- saama kasu kõigist protokollis sisalduvatest oma vastutuse piirangutest või välistamisest.
[Ametisse määraja] ja [Ametisse määratud] lepivad kokku, et Protokolli punkti 1.6 kohaselt muudetakse käesolevat määramist vastavalt protokollis sätestatule. Käesoleva Määramise ja Protokolli vahelise vastuolu korral lepivad osapooled kokku, et [Määramise/Protokolli] tingimused on ülimuslikud.“
Üldjuhul on soovitatav, et infoprotokoll oleks määramise ees prioriteetne, et infoprotokollil oleks kavandatud mõju ja luuakse järjepidevus erinevate määramiste vahel, mis kehtivad iga üksiku projektiga seotud tegevuse puhul.
Infoprotokolli koopia koos täidetud määramise spetsiifiliste üksikasjadega tuleks seejärel lisada määramise sellesse osasse, mida on viidatud inkorporeerimisklauslis.
Kui informatsiooni üksikasjad ei ole täidetud, ei pruugi mõned kavandatava infoprotokolli kohustused, õigused ja protsessid olla selged või siduvad.
Kui kasutate infoprotokolli EN ISO 19650-3 toetamiseks varade käitamisetapis, tuleks eriti hoolikalt kaaluda infoprotokolli kaasamise viisi. Näiteks tuleks arvesse võtta, kuidas infoprotokoll sobib kokku pikaajalise teeninduslepingu, individuaalsete ostutellimuste ja oluliste korrashoiu lepingutega.