Parties and responsibilities

- Tender stage and mobilization

Määrav osaline (varaomanik/haldur) vastutab määratud juhtiva osalise määramise eest seoses ühe või mitme päästiksündmusega. See võib toimuda ametliku hankekonkursi kaudu, eriti kui kaasatud on välised partnerid, kuid see võib toimuda ka ettevõttesiseste määramiste teel, näiteks töökorralduste või juhiste kaudu. Igat eraldiseisvat tööd on võimalik hankida ka n-ö raamhanke korras ja kindla perioodi vältel. Oluline on märkida, et kui kasutatakse majasiseseid määramisi või sidumist päästiksündmustega, tuleks tagada samaväärsed vastutused ning protsessid.

Kui on ette näha päästiksündmuseid, saab infohaldusprotsessi ja vara infonõudeid eelnevalt määratleda ning määrata ka määratud juhtivad osalised enne vajalikke töid. Päästiksündmuste sagedus võib varieeruda sõltuvalt varadest, töökäsu tüübist või lepingulistest/seadusandlikest nõuetest. Pikemate või konkreetsete tegevusteta ajavahemike jooksul peaksid määratud juhtivad osalised kas jääma ettevalmistavasse etappi või tagama, et nad suudavad vajaduse korral mobiliseeruda, ning neil peavad olema vajalikud ressursid eelnevalt kavandatud, et oleks võimalik päästiksündmustest tulenevat lõpule viia.

Olukorras kui juhtub ettenägematu või planeerimata päästiksündmus, peab määrav osaline algatama protsessi, et määrata asjakohane määratud juhtiv osaline. Jällegi on oluline märkida, et kui kasutatakse majasiseseid määramisi või sidumist päästiksündmustega, tuleks tagada samaväärsed vastutused ning protsessid.