ISO 19650-3 clause 5: insight

5.1.5 Identify foreseeable trigger events for which information shall be managed

  • Peamine vastutaja: Määrav osaline
  • Toetavad osalised: n/a
  • Millal tuleks jaotises sisalduv tegevus läbi viia? Enne esmase määratud juhtiva osalise hankeprotsessi
  • Tegevuse tase: Vara või varaportfell

Ülevaade
Kui AIR on loodud, on järgmiseks tegevuseks prognoositavate päästiksündmuste arvesse võtmine. Päästiksündmus on sündmus, mis toimub varaga või mõjutab seda mingil viisil. See käivitab nõude varaga seotud uue või ajakohastatud informatsiooni saamiseks kooskõlas selle AIR-iga. Ettenähtav päästiksündmus on selline, mida saab ette planeerida (ja mida on mõistlik planeerida, lähtudes selle toimumise tõenäosusest ja mõjust organisatsioonile).

Mõistlik on kaaluda eraldi päästiksündmusi, kuna need kutsuvad tõenäoliselt esile määramise (ja paljud EN ISO 19650-3 nõuded kehtivad määramise tasemel). Päästiksündmus võib olla rida eraldi toiminguid, nagu komponendi regulaarne hooldus selle eluea jooksul, või see võib olla ühekordne toiming, näiteks esialgne seisukorra uuring pärast vara omandamist selle endiselt omanikult.

Näide 1. 

Iga-aastane lifti kontroll ja hooldus. Kui teisi lifte kontrollitakse erineva sagedusega, võib see hõlmata tervet hoonet/vara või kõigi liftide alamkomplekti (nt reisijaliftid).

Näide 2. 

Üleujutustele reageerimise uuring. Jaeketi puhul kehtiks see päästiksündmus ainult nende kaupluste (varade) kohta, mis asuvad teadaolevas üleujutusohu piirkonnas. Konkreetse üleujutuse ajastust ei saa teada, kuid vara omanik on hinnanud, et on piisavalt tõenäoline, et asjakohase uuringumeeskonna planeerimine ja tööle asumine tasub end ära, arvestades kiiret ümberehitamist, mis oleks vajalik tegeliku üleujutuse korral.

Mõned näited päästiksündmustest on toodud standardi EN ISO 19650-3 lisas A.3, kuid need on üsna kõrgetasemelised ja tõenäoliselt oleks vaja päästiksündmuste palju üksikasjalikumat jaotust.

Jaotises sisalduvate tegevuste kokkuvõte (vastavalt vajadusele)

  • Määratlege või hankige loend tavalistest päästiksündmustest, mis rakenduvad või tõenäoliselt rakenduvad iga punktis 5.1.3 nimetatud varale.
  • Mõelge konkreetsetele käivitussündmustele, mis kehtivad konkreetsete varade kohta, võib-olla nende asukoha, funktsiooni või komponentide tõttu.
  • Dokumenteerige käivitavad sündmused ja otsustage, millised neist on ette planeeritud ja millele reageeritakse alles siis, kui need tekivad.