ISO 19650-3 clause 5: insight

5.2.1 Decide the type of activity providing information

  • Peamine vastutaja: Määrav osaline
  • Toetavad osalised: n/a
  • Millal tuleks jaotises sisalduv tegevus läbi viia? Osana hankeprotsessist mis tahes määratud juhtivatele osalistele, mis on seotud konkreetse päästiksündmusega
  • Tegevuse tase: Määramine

Ülevaade
See alalõik käsitleb päästiksündmuse tüübi hindamist, millele reageeritakse, ja sellele määratud juhtiva osalise määramist.

Ettenähtavate ja punktis 5.1.5 tuvastatud päästiksündmuste korral saab infohaldusprotsess viivitamatult edasi minna pakkumuskutse, pakkumusele vastamise, määramise ja ettevalmistusega. See tagab, et elluviimise meeskonnad on kaasatud ja valmis reageerima niipea, kui üks neist päästiksündmustest aset leiab.

Päästiksündmuste puhul, mida ei ole võimalik ette näha või mille puhul ei peeta ettekavatsemist mõistlikuks, algab infohaldusprotsess pakkumuskutsega alles päästiksündmuse toimumisel. Seejärel jätkatakse samm-sammult.

See, kas eeldatavat päästiksündmust on mõistlik ette planeerida, sõltub paljudest teguritest, sealhulgas tõenäolisest viivitusest selle toimumiseni, vajadusest kiireks reageerimiseks ja planeerimisprotsessi kuludest. Olenevalt tulemusest võidakse prognoositavat päästiksündmust siiski käsitleda nii, nagu ei saaks seda ette planeerida.

Pange tähele, et määramise meetod peaks päästiksündmusele reageerimiseks olema proportsionaalne varahaldustoimingutega.

Jaotises sisalduvate tegevuste kokkuvõte (vastavalt vajadusele)

  • Iga vara elukaare käitamise etapis toimuva päästiksündmuse puhul otsustage, kas elluviimise meeskonda on võimalik hankida ja kas ta saab teha üksikasjaliku planeerimise enne päästiksündmuse toimumist.
  • Kui jah, järgige iga elluviimise meeskonna hankimiseks, määramiseks ja ettevalmistamiseks igal juhul punktides 5.2 kuni 5.5 toodud tegevusi.
  • Kui mitte, siis kui see päästiksündmus juhtub, alustage tegevustega alates punktist 5.2.2.