Klassifitseerimine läbi metaandmete

Metaandmete kaasamine CDE rakenduses

Klassifikatsiooni metaandmete määramine CDE lahenduse infokonteineritele nõuab:

  • Kuidas tuvastada infokonteinerit ja/või selle sisu
  • Kuidas edastada infokonteinereid kasutatavate CDE lahenduste vahel.

Varasemalt esitatud joonis näitas, kuidas saab klassifitseerimisega seotud infot üle kanda kahe CDE lahenduse vahel, mis lähenevad metaandmete kasutamisele erinevalt.

CDE lahenduse 2 puuduseks on (potentsiaalselt) paljude kaustade käsitsi loomine. Kuid kui see on õigesti rakendatud, annab see eelise ühetaolisest struktuurist (klassifikatsioonist), mis võimaldab igal kasutajal infokonteinereid ühetaoliselt filtreerida. Näiteks “PM_40_40 : Projektjoonised” järgi.

EN ISO 19650-2 ega EN ISO 19650-3 ei anna klassifitseerimise kohta täpsemaid üksikasju, kuid on oluline, et klassifikaatorit kasutatakse ennekõike infokonteineri sisu, mitte infokonteineri vormi tähistamiseks (vormi käsitletakse infokonteineri nime struktuuri väljana).

Tasub tähele panna, et klassifitseerimissüsteemid on ajas arenevad, mistõttu mitte kõik vajaminevad infokonteineri liigid ei pruugi olla täna määratletud või need võivad muuta ajas oma olemust. Samas tuleb selgelt vahet teha, millal kasutatakse üht või teist klassifikaatorit: Uniclass näitel, kaks eristuvad klassifikaatorit: PM – projekti haldus (nt kaustapuud) ning FI – informatsiooni tüüp/liik (nt faili nime standardis kasutusel).