Status allocation through metadata assignment

Status codes driving CDE workflow

Allolev joonis ja tabel illustreerivad, kuidas olekukoodid juhivad infokonteinerite arendamist ja vahetamist ühe osana CDE töövoost, mis on kooskõlas standardi EN ISO 19650-2 punktidega 5.6 ja 5.7.

Siin toodud konkreetne näide on seotud eelprojektile analoogse vaatega ja näitab:

  • Kuidas EN ISO 19650-2 alalõigud tegelikkuses iga infokonteineri puhul iteratiivselt kehtivad?
  • Kuidas infokonteinerid saavad töösolekute ja jagatud olekute vahel mitu korda ringi käia, enne kui need avaldatakse?
  • Kuidas olekukood teatab informatsiooni saajale, milliseid toiminguid on vaja teha
  • Kuidas see eelprojektina määratletud ülesanne loob oma informatsiooni geomeetrilise mudelina, mis on kooskõlastatud teiste geomeetriliste mudelitega ja/või nende esitustega (esitus annab lähteinfo teatud kindlal kujul, antud juhul geomeetrilise mudeli sisu läbi lõigete, vaadete või plaanide)?
  • Kuidas koordineeritud informatsioon seejärel selle algvormingust eksporditakse kommenteerimiseks valmis joonistena?
  • Kuidas tuleb pärast kommentaaride saamist algset informatsiooni töösolevas versioonis värskendada enne joonise uuesti väljastamist?
  • Kuidas peab uuesti välja antud joonise autoriseerima ja kinnitama enne kui see muutub avaldatud informatsiooniks?
  • Lihtsuse huvides on alloleval pildil näidatud joonise edenemine selle algsest geomeetrilisest mudelist autoriseerimise ja kinnitamiseni. Tegelikkuses liiguksid kõik infovahetuse nõuetes määratletud infokonteinerid läbi sarnase protsessi (üks selline infokonteiner oleks viidatud joonise genereerinud geomeetriline mudel).


Joonis. Illustratsioon infokonteinerist, mis liigub olekute vahel.

Tuleb märkida, et eelneval joonisel kujutatud protsess ei ole tegelikkuses tõenäoliselt nii lineaarne. Näiteks võivad taustal jätkuda pooleliolevad tegevused (etapid 1, 2, 5, 6 jne), samal ajal kui informatsioon edeneb läbivaatamisprotsessis (sammud 3, 4, 7 ja 8). Selle põhjuseks on asjaolu, et disain on sujuv ja progressiivne ja ei pea ülevaatamise ajal tingimata kommentaare ootama.

Tabel. Näide infokonteineri iteratiivsest arendusest.


Kuigi see protsess näib olevat pikk, illustreerib see EN ISO 19650 laiendatud vaadet riiklikute lisade kaasamisel läbi iteratiivsete infokonteinerite arenduse. Tegelikkuses saab ja tuleks leida efektiivsemaid töövooge lähtuvalt valitud ja võimekamat CDE-d silmas pidades.