Changes to BIM execution plan

Oluline on märkida, et BEP on oluliselt muutunud, kui võrrelda praegust EN ISO 19650-2 ja varasemaid põhimõtteid (nt UK PAS 1192-2 nõuded).

  • Standardis EN ISO 19650-2 on BEP kui vastus määrava osalise poolt koostatud hankekonkursile. Pakkumus koondab määramise infovahetuse nõuded (EIR) ning määrava osalise projektipõhised strateegiad informatsiooni haldamiseks. Seetõttu kirjeldab BEP seda, kuidas iga tulevane määratud juhtiv osaline haldab informatsiooni vastavalt määrava osalise nõuetele ja strateegiatele.
  • Näiteks UK PAS 1192-2 puhul (mis on osaliselt EN ISO 19650-2 loomise aluseks) oli BEP vaieldamatult projektide peamine ressurss, samas kui standardis EN ISO 19650-2 toimib iga BEP koos mitmete muude peamiste ressurssidega, mille on loonud tulevane määratud juhtiv osaline (nagu ettevalmistuskava, riskiregister, meeskonna võimekuse hinnang ja üksikasjalik vastutusmaatriks).
  • UK PAS 1192-2 kasutas mõisteid lepingueelne ja lepingujärgne BIM rakenduskava. Standardis EN ISO 19650-2 on see üle läinud nimetuse “(määramiseelne) BIM rakenduskava“ ning “BIM rakenduskava“. Siin on kaks peamist erinevust. 
    • BEP on määramise-keskne ressurss ning mitte projektikeskne ressurss.
    • Enam ei eristata lepingueelset ja lepingujärgset BIM rakenduskava vahel. Selle põhjuseks on asjaolu, et seda vaadeldakse nüüd kui ühtset ressurssi, mida tuleb ajakohastada ja määramise hetkeks kinnitada. Seejärel värskendatakse seda vastavalt vajadusele kogu määramise ajal. BEP eesmärk jääb samaks, kuid selle sisu võib ajas muutuda.
Kuigi iga elluviimise meeskonna jaoks on ainult üks BEP, võib sellest olla kaks varajast versiooni. Esimene versioon on (määramiseelne) BIM rakenduskava ja teine versioon, mis eelmise värskendus, et see saaks täita oma eesmärke just määramise ressursina ja ühe elluviimise meeskonna informatsiooni tööriistana.