Book
BIM execution plan
BIM execution plan
Commencing the development of a BIM execution plan
*Proposed federation strategy
Kavandatavas koondstrateegias tuleks arvesse võtta määrava osalise määramise ulatust ja edastatavat informatsiooni. Seda võib käsitleda kahes osas.
- Esimene osa hõlmab strateegia määratlemist, sealhulgas seda, miks informatsioon tuleks ühendada ja millist teavet tuleks ühendada.
- Teine osa hõlmab sobiva jaotusstruktuuri määratlemist, et võimaldada informatsiooni ühendamist, mida käsitletakse täpsemalt elluviimise meeskonna kõrgetasemelises vastutusmaatriksis.
Tabel. Koondamise eesmärk ja kategooria.
Koondstrateegia on metoodiline esitus, mis võtab arvesse, kuidas kogu informatsioonile viidatakse, et kinnitada määravale osalisele informatsiooni kooskõlastamine. Strateegias tuleb arvesse võtta kõiki riske, nagu ebapiisav või ebatäielik informatsioon.
Järgnevalt on esitatud mudelite koondstrateegia (üldine) näide.
- Määratud juhtiv osaline viitab mõõdistusinfole ja olemasolevale teostusinfole ning määratleb iga andmestiku sobivuse, et luua täpseid mudeleid.
- Määratud juhtiv osaline loob põhimudeli või joonise, mis sisaldab kontrollitud koordinaate ja jagatud funktsioone, nagu kõrgustasapinnad ja ruudustikud, mida jagatakse projekti alguses teiste töörühma liikmetega. Sellele mudelile tuleks viidata kõigis teistes mudelites ja jagatud koordinaadid tuleks hankida sellest mudelist. 2D ja 3D mõõdistusinfo tuleks viitamiseks linkida.
- Koostajad esitavad informatsiooni mudelitena, mida nad kontrollivad, hankides informatsiooni teistest mudelitest, kui see on nõutav viite, liitmise või otsese infovahetusena. Seetõttu põhineb esimene jaotus alati töörühma põhisena.
- Mudeleid võib üksikasjaliku vastutusmaatriksi alusel osadeks jaotada.
- Kui mudeleid tuleb veel väiksemateks osadeks jagada, tuleks määratleda tsoonid. Tsoonid võivad olenevalt mudeli suurusest ja keerukusest olla horisontaalselt või vertikaalselt ühe või mitme tasemega määratud piirkonnad. Koondstrateegiasse tuleks lisada põhiplaan tsoonide selgeks määratluseks. Töörühm võib valida, kas kasutada tsoone või mitte, kuid ei tohi luua erinevaid tsoone, mis kattuvad juba määratud tsoonidega, ega kombineerida elemente rohkem kui ühte tsooni. Näiteks võib ehitusinsener soovida lisada kogu ehitise teraskarkassi ühte tsooni, samas kui arhitekt võib soovida eraldada laed väiksemateks üksusteks, mida piiravad tsoonid. Tsoonid tuleks määrava osalisega kokku leppida, kuna võib olla juba loodud tsoone, mida saab kasutada või laiendada.
- Vältimaks topelt-loendamist lingitud mudelitega ja mudeliandmete ülekandmisel vara infomudelisse (AIM), ei tohiks objekte mudelite vahel dubleerida. Näiteks ruumid ja õhuruumid või luugid ja valgustid peaksid eksisteerima ainult ühes mudelis. Kui dubleerimist ei ole võimalik vältida, tuleb kokku leppida, milline mudel sisaldab üleandmise jaoks olulisi andmeid.