Establishing high-level information need and management requirements

Establishing information need

Digitaliseerimise algatused võimendavad informatsiooni jõudu, et:

  • juhtida paremate otsuste tegemist ja teenuste osutamist mitmete olemasolevate avalike teenuste ning ühiskondlike eesmärkide osas;
  • hõlbustada innovatsiooni ja eksperimenteerimist uute toodete ja teenuste loomiseks.
Ainuüksi kogutavate ja salvestatavate andmete mahu suurendamine ei too aga ilmtingimata soovitud kasu. Informatsiooni salvestamisel, töötlemisel ja tarbimisel on ka oma rahalised ja energiatarbimise kulud, mis on kliimaneutraalsuse eesmärke silmas pidades väga oluline.

Seetõttu on mõistlik kulutada veidi aega konkreetse infovajaduse väljaselgitamiseks, mida on vaja mingi tegevuse või teenuse toetamiseks hankida, töödelda, salvestada ja kasutada. Selle osana saab juba varakult tuvastada igasuguse informatsiooni, mis on tõenäoliselt tundlik ja võib ohustada turvalisust või privaatsust. See võimaldab teha asjakohaseid otsuseid seotud riskide juhtimise kohta enne mis tahes informatsiooni kogumist, koondamist või avaldamist.

Antud juhendis sätestatud ja allolevas vooskeemis (vt joonis) kirjeldatud struktureeritud protsess koosneb kuuest etapist, mis aitavad organisatsioonil kindlaks teha oma väga hea taseme infovajaduse tase ja selle informatsiooni võimalikud haldamise nõuded. Sellest tõuseb kasu meeskonnale, kes alustab mis tahes suurusega digitaliseerimisalgatust, olgu see siis avalikus või erasektoris.

Samas ei asenda see protsesse ja väljundeid, mis on vajalikud investeerimisotsuste tegemiseks ja projekti elluviimiseks, näiteks ärijuhtumid, projektiplaanid ja üksikasjalikud informatsiooni spetsifikatsioonid.

 

Joonis. Väga hea taseme infovajaduse ning haldamise nõuete tagamise protsess.

Selle protsessi väljund on kasulik tõend selle lähenemisviisi kohta, mida järgitakse digitaliseerimisalgatusega seotud turvakaalutluste hindamisel.