Lisaks tegevuse lõpetatusele saame vaadata lõpetatust ka kursuse kontekstis. See on hea indikaator õppijale, andes talle veendumuse, et nüüd on kõik tegevused kursusel teostatud ja seega eeldused täidetud, et siin kuvatav hinne või kokkuvõte kantakse vajadusel üle näiteks õppeinfosüsteemi.

Kursuse lõpetatust saab õppijale esitada läbi vastava ploki kuvamise. Selleks liigu "Luba muutmine" režiimi. Vasakust menüüst/tulbast vali "Lisa plokk":



Seejärel vali avanevalt paletilt "Kursuse lõpetamise olek".

 

Vaikimisi lisatakse see paremale serva ja kui varasemalt on lisatud ka mõni muu plokk, siis viimati lisatud paigutatakse viimasele kohale ehk kõige alla (aga järjestust saab muuta).



Pane tähele, et hetkel pole see plokk seadistatud (tegevusi, mis määravad kursuse lõpetamise olekut). Seadistamiseks vali põhimenüüst "Kursuse lõpetamise jälgimine".




Nüüd avaneb valik, milles saad seadistada lõpetamise nõudeid. Pane tähele, et siin tehtavad valikud sõltuvad sellest, kuidas kursus on üles ehitatud. Kui me eeldame, et kursusel on erinevaid tegevusi ja kõik tegevused peavad olema täidetud vastavalt nõuetele, siis valimegi sätte "Kursus on lõpetatud kui KÕIK tingimused on täidetud".




Seejärel saame panna peale tingimused, mida kontrollitakse. Kõige lihtsam on lõpetamist defineerida läbi üksikute tegevuste lõpetamise kriteeriumi ja seega keskendume ennekõike sektsioonile "Tegevuse lõpetatus".




Siin kuvatakse kõik tegevused, millel on aktiveeritud tegevuse lõpetatuse tingimus. Siin me ei määra, mis on selle konkreetse tegevuse lõpetamise tingimus, vaid valime, millised kuuluvad kursuse lõpetamise alla. Konkreetse tegevuse lõpetamise tingimus määratakse ikka selle tegevuse enda seadetes (sellest edaspidi).

Kuna antud näites meil ongi vaid üks tegevus, milleks on tagasiside täitmine, siis valimegi selle. Aga vaata ka teisi sektsioone. Näiteks on võimalik lõpetatust siduda mõne teise kursuse lõpetatusega (üks kursus on järgmise eelduseks - samas eeldab vastava info kättesaamist ja osaleja peab seal kursusel endiselt olema kirjas) või näiteks määrata kursuse lõpetatus lihtsalt kursuse lõpphindega (mis moodustub üksikute tegevuste hindamise baasil nii nagu näeme seda hinnetelehel). 




Vaata ka teisi võimalusi ning seejärel "Salvesta muudatused". Kui me oleme õppejõu vaates, siis ploki sisu võimaldab liikuda osalejate vaatesse, selleks kliki "Kuva kursuse aruanne".




Seejärel näeme kokkuvõtvat tabelit üksikute tegevustega ja saame selle alla laadida sobivas formaadis (*.csv või MS Excel *.csv, leiad lehe allosast).




Ja alla laaditud tabel (avatud MS Exceliga), milles on näha nii kasutaja nimi, tegevuste kaupa nende lõpetatus koos kuupäeva ja kellaajaga, mille baasil saab väga lihtsalt teha dünaamilist õpianalüütikat, milles meie poolt valitud programmis uuendame lähteandmeid selle sama tabeli korduva alla laadimisega, kopeerime need andmed (või liidestame otse läbi faili nimetuse näiteks) samasse kohta ja meie poolt koostatud analüüs uueneb (sellest juba hiljem).




Märkus. Tegemist on tegelikult raportiga "Kursuse lõpetamise järgimine", mille oleme avanud lihtsalt teisest kasutajaliidesest. See tabel on väga sarnane raportile "Tegevuse lõpetatus", millest oli juttu varasemalt. Paneme tähele, et antud *.csv fail ei kaasa täpitähti loetavalt, mistõttu tuleb sellega arvestada ka analüütika koostamisel, kus arvutus sõltub nimest, väljast jne. Selles osas on "Tegevuse lõpetatuse" raport mõnevõrra parema ekspordi toega kui siin näites toodud variant. Samas saame siia raportisse koondada ka muid tingimus (nt eelnevalt räägitud hinne). Sellisel juhul kaasatakse ka need raportisse.




Kui me oleme õppija vaates, siis esilehele toodud plokk näitab tegevuste koondvaadet ja annab õppijale väga lihtsa võimaluse olla kursis hetke seisuga.




Andmete analüüsi vaatame juba edasistes alalõikudes.

Kokkuvõte. Kursuse lõpetatust saab väga lihtsasti kasutada põhianalüütika tegemisel, mille eesmärk on analüüsida nii jooksvat progressi kui ka teostada õpianalüütikat kursuse lõppedes. Lisaks loome seeläbi väga lihtsa võimaluse, kuidas õppija näeb jooksvat- ja/või lõpptulemust ning mitu tegevust veel tegemata. Pane tähele, et kursuse lõpetatusega seotud komponentide (tegevuste, hinne jne) hetkeseisu saame mistahes ajahetkel vaadata või alla laadida.


    

Viimati muudetud: esmaspäev, 25. oktoober 2021, 16.23 PM