PERSONAALARVUTITE RIISTVARA

Kursus on ette nähtud Eesti Mereakadeemia I kursuse kadettidele ja üliõpilastele.

Käsitletavad teemad: arvutite ajalugu, informaatika põhimõisted, mikroprotsessorid, pooljuhtmäluseadmed, emaplaat, sisemised ja välised siinid, kõvakettad, CD ja DVD seadmed, kineskoop- ja vedelkristallkuvarid, skannerid, printerid, kohalikud arvutivõrgud ja Internet.

Õppeaine üldeesmärk on anda külmutuseriala õppijatele teadmised külmutusseadmete baasil töötavatest soojuspumseadmetest, nende liikidest, kasutusalast, hooldusest, remondist, säästlikust ning ohutusttehnilisest ja keskkonnaohutust ekspluatatsioonist.

Tere tulemast väikelaevajuhi e-kursusele!

Kursuse eesmärgiks on teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuse andmine väikelaeva juhtimiseks. 


Õppekava eesmärk on anda väiksema kui 750 kW peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva mehaanikule teadmised ja oskused töötada laevadel väiksema kui 750 kW peamasinate efektiivse koguvõimsusega. Õppekava vastab Eesti õigusaktide nõuetele. Õppekava sisu, õppeainete loetelu, õppeainete mahu puhul on kasutatud STCW 78 peatükk III, reegel A-III/1 nõudeid.

• Kursusest osavõtjalt eeldame eelnevat 12-kuulist meresõidupraktikat
• Tunnistuse väljastamise eelduseks on 4 kuud meresõidupraktikat praktikapäevikuga motoristina.
• Programmi teemade käsitlemisel on arvestatud eelnevate merealaste teadmiste ja praktikumide olemasoluga.
• Eelistatud on motoristid, masinavahis sõitnud meremehed, kehtetute diplomite ja tunnistustega isikud, kes soovivad uuendada teadmisi ja diplomeid.

Koolituse läbimise tunnistuse väljastamiseks on vajalik esitada praktikapäevik merepraktika kohta motoristina vähemalt 4 kuud.

Peale koolituse lõpetamist peaksid kursuse lõpetanud sõitma praktikandina laevamehaanikuna kuni 12 kuud, misjärel VA väljastab Vanemmehaaniku kuni 750Kw tunnistuse läbitud koolituse tunnistuse ja sõidupäeviku alusel.

Väiksema kui 750 kW peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva vanemmehaaniku tunnistuse saamiseks on vajalik:
1) Väiksema kui 750 kW peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva mehaaniku koolitus;
2) Vähemalt 12 kuud meresõidupraktikat masinaruumis või masinavahis laeval peamasinate efektiivse koguvõimsusega 150 kW või enam.
Tunnistust ei vahetata kõrgema kutsekvalifikatsiooni tunnistuse vastu.
Väiksema kui 750 kW peamasinate efektiivse koguvõimsusega mootorlaeva vanemmehaaniku tunnistuse omanik võib töötada vanemmehaanikuna mootorlaeval, mille peamasinate efektiivne koguvõimsus on väiksem kui 750 kW.

Anda ülevaade keskmise ja suure suurusega mootorlaevade konstruktsioonilisest ülesehitusest, tehnilistest ruumidest, masinaruumidest, kinnistest ruumidest, trümmidest ning lastiruumidest. Selgitada ruumides liikumise eripärasid. Võimalikud ruumid, ruumielemendid, laevale omane inventar ja seadmed, kuhu on võimalik peita keelatud kaupa/aineid. Teenistuskoeraga liikumine laeval ning eelnimetatud ruumides.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade keskmise ja suure suurusega mootorlaevade kütuse- ja õliarvestuse pidamisest, punkerdamisprotseduuride spetsiifikast ning laevades enimkasutatavate tankimõõtesüsteemide tööpõhimõtetest. Viia koolitatav kurssi võimalike tahtlike ja tahtmatute manipuleerimismeetodi-tega, mis võivad kaasa tuua ebaõigeid mõõtetulemusi mootorlaevade kütuse- ja õliarvestuse pidamises.


The course is directed to the staff of national Rescue Coordination Centers (RCC).

The focus of the course is on the practical application of knowledge via team work using case studies and exercises.

By attending this course, key individuals will gain a thorough understanding of the role and procedure adapted in an RCC and provide a more confident input during SAR incidents.

Topics covered: Legislation; search planning and methods; management and leading of SAR operations; mass rescue operations; media relations and more.