Tänasel päeval on ehitusinfo modelleerimine muutunud üha populaarsemaks nii arhitektide, inseneride kui peatöövõtjate seas. Põhjus selleks on ilmne. Nimelt on globaalsed trendid viinud selleni, et projektid muutuvad üha keerukamateks, samas kui tehnoloogia võidukäik aitab erivaldkondade professionaalidel töötada tulemuslikumalt ning tõhusamalt. Just siin tulebki mängu BIM (building information modelling). BIM on intelligentne, mudelil baseeruv protsess, mis liidab arhitektuuri-inseneeria-ehituse valdkonna professionaale viisil, et nad saaksid efektiivsemalt projekteerida, ehitada ning teostada hoonete, infrastruktuuri korrashoidu.

BIMi kasutamise läbi loovad arhitektid/insenerid digitaalse 3D mudeli, mis kaasab andmeid nii füüsikaliste kui funktsionaalsete karakteristikute tähenduses. BIMi võimekus seisneb ennekõike koostöös, milles arhitektid, insenerid ning peatöövõtjad jagavad koordineeritud mudeleid, selgitamaks, kuidas nende panus sobitub projekti kui tervikusse, mis omakorda aitab erinevatel osapooltel töötada senisest efektiivsemalt.

Kursus "Ehitusinfo modelleerimise alused (BIM I)" käsitleb BIMi mõistet nii teoorias kui praktikas (hoone projektide tähenduses). Lisaks põgusale BIMi protsesside lahti seletamisele, keskendutakse seejärel BIMi rakendamise aspektidele hoonete valdkonnas. Kursus koosneb kokku seitsmest moodulist, millest kuus on väga praktilise iseloomuga, kus vaadeldakse nii eskiisi (mahumudeli) osatähtsust mudelpõhises projekteerimises, selle ülekandmist eel- ja põhiprojekti staadiumisse ja seejärel ka tööprojekti, teostusmudeli ja korrashoiuga seotud praktilisi töövõtteid.

Tegemist on 100% e-õppe kursusega, mistõttu eeldab aktiivset osalust (sh tähtajaline: testide sooritus, foorumites osalemine, iseseisvate tööde esitus jne). Kursus on üles ehitatud projektõppena, kus ühelt poolt arendatakse individuaalselt üht valitud eramaja projekti (igal osalejal erinev), kuid samas toimub ka teiste õppurite kaasjuhendamine (hindamine). Seeläbi toimub nii üksteiselt õppimine (grupitöö kontekst) kui ka kvaliteedikontrolli põhimõtete harjutamine läbi vastastikuste kontrollide. Kursusele on ligipääs külalisena, kuid täiemahuliseks kursuse läbimiseks on vajalik õppeaine deklareerida (korraline tudeng ja/või TalTech avatud ülikooli vahendusel). Kursusele registreerumise võtit jagatakse sissejuhatavas veebitunnis.

"Ehitusinfo modelleerimise alused (BIM I)" keskendub BIMi käsitlusele ennekõike arhitektuurse osamudeli mahus, milles on osaliselt kaasatud sisearhitektuuri- kui konstruktsiooni osamudelite nõuded. Tehnosüsteemide osamudelit käsitleb kursus EKK5130. Konstruktsiooni osamudelit käsitleb lähemalt kursus EEK5040. Teedeehituse BIMi käsitleb ETT0320. Ehitusinfo laiapõhjalisemat haldamist aga kursus EPX5532 (eelduseks EPX5531 või ETT0320). Eelnimetatud kursused on 2024. aastal olulises jooksvas uuendamises (semestri vältel NextGenerationEU vahendite toel) nii nende kaasajastamise kui omavahelise dubleerimise vähendamise võtmes. Seetõttu korrastatakse nii õpiväljundeid kui ka kursuste läbimise põhimõtteid, mis on leitavad "01 - Sissejuhatus" moodulist.