Infoallikad raamatukogu veebis
Infoallikad raamatukogu veebis
Kui infovajadus on määratletud, siis on võimalik valida infoallikad, milles otsing sooritada. Infootsingut alusta raamatukogu veebist. Trükiväljaandeid leiad e-kataloogist ESTER, e-raamatuid, e-ajakirju ja e-artikleid otsi raamatukogu otsinguportaalist Primo ja erialastest andmebaasidest, lõputöid Digikogust, teadusinfo otsimiseks kasuta otsimootorit Google Scholar.
4. Andmebaasid
Raamatukogu andmebaas on indekseeritud ajakirjade, konverentsikogumike, ajalehe artiklite, sisukokkuvõtete ja muu info kogu. Informatsiooni õigsus ja usaldusväärsus on kontrollitud kirjastajate poolt.
Miks kasutada info otsimisel andmebaase kuid mitte interneti otsimootoreid nt Google?
Teadusandmebaasid on kõige usaldusväärsemad, autoriteetsemad ja kõige värskemat infot sisaldavad infoallikad.
Andmebaasides sisalduvat teavet ei leia Interneti otsingumootoritega, sest andmebaasi teave on kaitstud autoriõigustega. Sellele teabele juurdepääsu eest maksavad raamatukogud.
Google otsib kõike veebis avaldatu kohta. Igaüks saab Internetis ükskõik mida avaldada, nii et peab olema valmis ise internetilehe sisu hindama. Teadusandmebaasid indekseerivad eelretsenseeritud, avaldatud ja akadeemiliseks kasutamiseks mõeldud materjale.
Tallinna Tehnikaülikooli võrgus ülikooli liikmeskonnale avatud andmebaaside nimestiku leiad raamatukogu veebilehel rubriigis Andmebaasid.
Andmebaaside kasutamiseks väljaspool ülikooli tuleb esmalt siseneda võrku läbi EduVPN ühenduse ja seejärel valida vajalik andmebaas raamatukogu kodulehel.