EMT0120 "Tööstusrobootika ja kaasaegne tootmine - projekt" peamine eesmärk on õpetada õpilasi kasutama tööstusroboteid tootmise automatiseerimisel. Ande ülevaade robotiseeritud süsteemide loomisest.

Antud e-tugi toetab aine  EMT0120 "Tööstusrobootika ja kaasaegne tootmine - projekt" kontaktõpet.

Võti kursusele registreerumiseks antakse esimeses loengus.


Käesolev e-kursus on mõeldud kasutamiseks TalTech Virumaa Kolledži üliõpilastele. Võti kursusele registreerumiseks antakse esimeses loengus.

Kursuse sisu lühikirjeldus: Mehhanismide struktuur. Kinemaatilised paarid, lülid, ahelad. Ahela vabadusaste. Mehhanismide kinemaatika. Mehhanismide dünaamika ja kinetostaatiline arvutus. Dünaamiline mudel. Liikumisvõrrandi lahendamine. Wittebaueri diagramm. Käigu reguleerimine. Masinate tasakaalustamine ja balansseerimine. Hammasülekannete geomeetria. Silinderülekanded. Sünteesil esinevad piirangud. Kald- ja koonushammastega ülekanded. Tiguülekanne. Hammasmehhanismid. Nukkmehhanismid.

Käesolev e-kursus on mõeldud kasutamiseks TalTech Virumaa Kolledži üliõpilastele.

Kursuse eesmärgid: Tutvustada üliõpilastele magistritöödele esitatavaid põhinõudeid, magistritöö koostamise protsessi olulisi aspekte ning kaitsmisprotseduuri; evitada magistriseminari raamides tudengite seas akadeemilise diskussiooni praktiseerimist; parendada tudengite esinemis- ning argumenteerimisoskust ja kriitilisust magistritööde hindamisel.

Võtme kursusele registreerumiseks annab praktika juhendaja.



Käesolev e-kursus on mõeldud kasutamiseks TalTech Virumaa Kolledži üliõpilastele. Võti kursusele registreerumiseks antakse esimeses loengus.

Õppeaine eesmärkideks on arendada välja algteadmised masinate, aparaatide, seadmete ja teiste konstruktsioonides kasutatavate detailide mehaanilise käitumise põhiprintsiipide kohta sõltuvalt nende geomeetrilisest kujust, neile mõjuvatest koormustest ning nende materjalide tugevus- ja jäikusomadustest; liitkoormatud detailide tugevuse, koormatud detailide jäikuse ja keerukamate tugevusprobleemide lahendusmetoodikate osas ning oskus rakendada neid teadmisi ülesannete lahendamisel.



See kursus on mõeldud selleks, et anda üldiselt ning algseid teadmiseid sellest, mis on kommunikatsioon ning kuidas see toimib. Kursusel antakse aimu põhilistest andmevahetuste tehnoloogiatest, mudelitest ning kasutatavatest protokollidest.

Õpitakse üldiseid teadmiseid signaalidest ning nende muutumisest. Arutletakse selle üle, milliseid erinevaid keskkondi ning seadmeid andmevahetuseks kasutatakse.


Õppeaine Soojusjõuseadmed ja energiatehnoloogiad (RAA0910) kuulub Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledži õppekava Masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimine (EDJR16/17) kohustuslike ainete hulka. Nagu aine nimigi ütleb, tutvutakse aine raames erinevate energiatehnoloogiatega, soojusjõuseadmetega, kütustega jpm.


Kursusele registreerimiseks saab parooli õppejõult.